Av. Şimal Şeker

Lisans – Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Yüksek Lisans – Galatasaray Üniversitesi
Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Programı


İstanbul Barosu


İngilizce, İtalyanca, Romence
s.seker@akkayapartners.com

2012 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden onur derecesiyle mezun olan Şimal Şeker, lisans eğitimi esnasında 1 yıl boyunca Romanya'da bulunan Universitatea Din Oradea'da hukuk eğitimi almıştır. Şimal Şeker, mezun olduktan sonra İtalya'nın Lecce şehrinde bulunmuş ve oradaki bir hukuk bürosunda staj yapmıştır.

Türkiye’ye döndükten sonra 2013 yılında İstanbul Barosu'na kaydolan Şimal Şeker, meslek hayatı boyunca Türkiye’nin saygın hukuk bürolarında çalışmış; ağırlıklı olarak enerji, sağlık, inşaat ve elektronik ticaret başta olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin hukuki özel inceleme, yeniden yapılandırma, yatırım alma, birleşme devralma ve danışmanlık işlemlerini yürütmüş, yerli ve yabancı sermayeli pek çok şirketin çeşitli yapılandırma süreçlerine rehberlik etmiştir. Şimal Şeker’in Ticaret ve Şirketler Hukuku, İş Hukuku, Enerji Hukuku ve Sözleşme Hukuku alanlarında uzmanlığı bulunmaktadır.

Şimal Şeker 2017 yılında Galatasaray Üniversitesi Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Programından mezun olmuştur.

İleri derecede İngilizce bilen Şimal Şeker, İngilizce'nin yanı sıra İtalyanca ve Romence de bilmekte ve bu dillerde yeminli tercümanlık yapmaktadır.